Mandalina nasıl düzgün seçilir ve saklanır ?

Peki mandalina nasıl seçilir?

Koku, mandalinanın kalitesini belirleyemez. Meyvenin görünüşü de kalite ve tazeliğin göstergesi değildir, çünkü ağaçtan kesildiğinde bile tazeliğini ve yeşil görünümünü uzun süre koruyabilmektedir.

Meyveleri kabuğunun sıkılığına ve rengine göre seçmek en iyisidir. Renk koyu ve koyu turuncu olmalıdır. Açık turuncu veya yeşilimsi ise asidiktirler.Parmağınız mandalinanın kabuğuna batarsa, onları satın almayın; bu onların donmuş olduğu ve meyvenin içe doğru “küçüldüğü” anlamına gelir.

Bunları doğru şekilde nasıl saklayabiliriz?

Mandalinalar ortalama 10 güne kadar saklanır, ancak saklandıkça lezzetleri azalır. Bunları buzdolabında, camlı balkonda ve hatta oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Elbette belirli koşullar altında.

15 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklarda bazı meyvelerin saklanması zordur, bu nedenle mandalinaları sobalardan, kaloriferlerden ve diğer sıcak ortamlardan uzak tutun.

Buzdolabına gelince, mandalinaları meyve bölmesine koymalısınız, ancak plastik bir torbaya koymamalısınız. Nefes almaları ve diğer meyve ve sebzelerden ayrı saklanmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x