Eylül Öztürk, ABD’deki 10 Evi Nasıl Aldığını Anlattı: “Para Biriktirdim”

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat’ın ardından gözler diğer fenomenlere çevrildi. Fenomenlere başlatılan soruşturmada mal varlığına el konulan isimlerden birisi de Eylül Öztürk-Barış Kenan Özkan çifti.

Eylül Öztürk’ün ABD’de 10 evi olduğu iddia edilirken sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 10 evi nasıl satın aldığını anlatan Öztürk, “Yıllarca yemedim içmedim biriktirdim, ben tutumlu kadınım” dedi.

“YEMEDİM İÇMEDİM BİRİKTİRDİM”

Öztürk, takipçilerinden gelen “O evleri nasıl aldın?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Evlerin her biri 125 bin dolar. 125 bin dolara Türkiye’de bir araba alırsın anca. Hepsini satsam bir tane büyük ev anca alabiliyorum. Millet 10 tane malikanem var zannediyor. Yıllarca yemedim, içmedim biriktirdim ben tutumlu bir kadınım. Keşke hepsini biriktirip 1 tane büyük ev alsaydım. O zaman bu kadar konuşulmazdı. 10 tane deyince millet bir şey var zannediyor. Amerika’da 100 bin dolara ev alabiliyorsun. İstanbul’da mümkün değil. Anlamıyorlar bunu maalesef.”

“Velhasıl kelam ben son derece tutumlu, paranın ne kadar zor kazanıldığını bilen ve çocuklarımın geleceği için gece gündüz çalışıp para biriktiren bir kadın oldum hep. Ne marka takıntım oldu ne de başka bir şey. Başkalarının taktığı bir çanta benim tek bir evimin parası belki de… Benim bir kere böyle bir zevkim veya ihtiyacım olmadı. Siz de senelerdir çalışı bir ev alamamış olabilirsiniz belki ama bu sisteme de isyan ettiğim için beni kötü ilan etmediniz mi? Önümüz Ramazan, hepiniz oruç tutacaksınız ama benim hakkımı yiyorsunuz ve ben size hakkımı helal etmiyorum. Günü geldiğinde kimse benden helallik istemesin o yüzden.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x