Ukraynalı üst düzey askeri yetkiliye verilen doğum günü hediyesi patlayarak ölüm saçtı

Rusya ordusunun başındaki isim olarak bilinen Valeri Zaluzhni’nin en güvendiği isimlerden biri olan 39 yaşındaki binbaşı Hennadiy Şaştiyakov, feci bir şekilde hayatını kaybetti…

Arkadaşlarıyla yaptığı doğum günü partisinden evine dönen ve 13 yaşındaki oğluyla kendisine gelen hediyelerin paketlerini açan Şaştiyakov’a verilen kutulardan birinden el bombası çıktı.

Ukrayna medyası evin içinden çekilen fotoğrafları paylaştı.

Fakat daha sonra el bombası infilak ederek Şaştiyakov’un ölümüne sebep oldu. 13 yaşındaki oğlunun ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ukrayna İçişleri Bakanı Igor Klimenko, genç yetkiliye gelen el bombasının pimiyle oğlunun olduğu belirtildi.

Klimenko, “Şaştiyakov daha sonra el bombasını çocuğun elinden almış fakat trajik bir kaza meydana gelmiş” dedi. Olayın Kiev’in batısındaki bir dairede meydana geldiği de aktarıldı. Yapılan incelemede dairede 5 el bombası daha bulunduğu belirtilirken, hediyeyi veren kişinin de bir albay olduğu aktarıldı.

Evde çok sayıda el bombası tespit edildi.

Ukrainska Pravda’ya konuşan bir kaynak, şişenin el bombası şeklindeki bardaklarla birlikte bir hediye çantasında olduğunu ve patlamanın çantayı açtığında meydana geldiğini söyledi. Diğer haberlerde ise hediyeyi veren albayın şişeyi, “Seni şaşırtmak zor: Bu yüzden size savaş el bombaları ve bir şişe iyi viski veriyorum” sözleriyle verdiği aktarıldı.

General Zaluzhni, Ukrayna ordusu ve şahsen kendisi için tarifsiz bir acı ve ağır kayıptan söz etti ve Binbaşı Şaştiyakov’u Rusya’nın Şubat 2022’deki tam ölçekli işgalinin başlangıcından bu yana “güvenilir bir omuz” olarak tanımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x