Partnerinizle Bu 4 Şeyi Asla Paylaşmayın! Sağlıklı Bir İlişki İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Sağlıklı bir evlilik, hem ömrü uzatma potansiyeline sahiptir hem de konuşan çiftlerin evlilikleri daha uzun ömürlü olma eğilimindedir. Mutlulukları ve heyecanları kadar dertleri ve kederleri de paylaşan çiftlere baktığınızda, sorunların daha hızlı çözüldüğünü ve problemlerin büyümeden önlendiğini görebilirsiniz. Ancak paylaşılması sakıncalı olan bazı konular vardır ve bu meselelerin eşinizle asla paylaşılmaması gerektiğini unutmamak önemlidir.

ESKİ SEVGİLİLERİNİZLA İLGİLİ HİÇBİR ŞEY PAYLAŞMAYIN

Bu size hiçbir fayda sağlamayacağı gibi eşinizin aklında soru işaretleri oluşmasına neden olur. Eski partnerler hakkında konuşmak, kıskançlık ve güvensizlik durumunu da tetikleyebilir. Hatta öyle ki bazı durumlarda eşiniz sizin halâ onu unutamadığınızı düşünebilir. Ayrıca kendisini onunla kıyaslayarak zayıf olduğu konularda gereksiz endişelere kapılabilir.

AİLENİZLE YAŞADIĞINIZ HER SORUNU ANLATMAYIN

Unutmayın eşinizi ne kadar severseniz sevin ve ne kadar bağlı olursanız olun ailenizi ondan daha uzun zamandır tanıyorsunuz ve onlarla aranızda kan bağı var. Siz ailenizin size olan yanlış tutumlarını bir gün gelir affedebilir ve unutabilirsiniz.

Ancak eşinizin sizin ailenizle böyle bir bağı bulunmuyor. Sizi korumak adına olaya müdahil olduğunda ailenizi incitecek yorumlarda bulunabilir. Ve sular durulduğunda aileniz sizi affederken eşinize karşı soğuk bir tutum sergileyebilir. Başka bir konu ise ileride bir gün ailenizin size ihtiyacı olduğunda eşiniz bu sorunlu zamanlar nedeniyle ailenizi eleştirebilir ve bu sizin hoşunuza gitmeyebilir.

KUSURLARINIZI ANLATMAYIN

Kilo gibi boy kısalığı gibi hassas konuları dile getirmemek önemlidir. Bu konuları dile getirdiğinizde, kişinin dikkatini kendisini eksik hissettiği yönüne yönlendirmiş olabilirsiniz. Ayrıca bu tür meselelerle ilgili eleştiri ve yorum hakkını o kişiye vermekten kaçınmak da önemlidir.

Bunun yerine, olumlu ve destekleyici bir dil kullanarak kişiyi olduğu gibi kabul etmek ve takdir etmek ilişkinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlayabilir. Unutmamak gerekir ki her birey farklıdır ve kusurlar olmadan da değerlidir.

BAŞKALARININ SİZİNLE İLGİLİ OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİNİ ANLATMAYIN

Bu hem dedikoduya girer hem de negatif enerjiyi yaymış olursunuz. Aynı zamanda yine sizinle ilgili olumsuz düşünceler eşinizin aklına takılabileceği gibi zamanla bu konular üzerinde düşünmeye başlayıp odağının sizin hatalarınızda olmasına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x