İngiltere’de İşkenceyle Öldürülen Türk DJ’in Son Sözleri Ortaya Çıktı

Ekim 2022’de kız arkadaşı ile Mayfair’deki bir restorandan eve dönerken kaçırılan ve işkence edilerek öldürülen Türk DJ Mehmet Koray Alpergin cinayetine ilişkin korkunç detaylar İngiliz medyasında yer aldı.
Alpergin’in kendisiyle beraber kaçırılan kız arkadaşına söylediği son söz, “aşkım, sessiz ol” oldu. Öte yandan Dj’in otopsi sonucu parçalanmış vücudunda, 14 kırık kaburga ve beyin hasarı da dahil olmak üzere 94 ayrı yaralanmaya maruz kaldığını ortaya çıkardı.

Dünyaca ünlü rap’çi 50 Cent ve Puff Diddy gibi ünlülerle aynı çevrelerde yer alan Türk DJ Koray Alpergin geçtiğimiz yıl sevgilisiyle birlikte sırra kadem basmıştı. Yakınları, ikiliden haber alamayınca endişe içinde sosyal medyayı alarma geçirerek, polise başvurmuştu.

Katilleri arabasına takip cihazı taktıktan sonra çiftin geri dönmesini bekliyordu. Türkiye’den erkek arkadaşını ziyarete gelen 33 yaşındaki G. D. beyaz bir minibüsle zorla götürülürken, Koray da ikinci bir minibüse bindirilmişti.

43 yaşındaki Dj’in çıplak ve yanmış cesedi Loughton, Essex’teki ormanlık alana atıldı ve 15 Ekim Cumartesi günü köpeğini gezdiren birisi tarafından bulundu.

SON SÖZLERİ “AŞKIM, SESSİZ OL” OLDU

Kız arkadaşı G.D., iki gün boyunca Tottenham Hotspur stadyumunun yakınındaki bir kebap restoranında tuvalette kilitli tutulduğu sırada, travmatik şekilde, sevgilisinin ölüm çığlıklarını dinlemek zorunda bırakılmıştı. D. sevgilisinin yanından götürülmeden önce erkek arkadaşının ona söylediği son sözler ise, “aşkım, sessiz ol” oldu ve bu erkek arkadaşını son görüşüydü.

Esaret altında tutulurken G.D.’nin yüzüne yumruk atıldı ve gözleri bağlandı. Genç kadın, öleceğinden korkuyordu iki gün sonra ise, gözleri morartılmış ve burnu kanayan bir şekilde serbest bırakılmıştı.

İngiliz medyasında olayla ilgili yayımlanan yeni gelişmelerde ise dava dosyasında Alpergin’in üzerine kaynar su döküldüğü ve beyzbol sopasıyla öldürüldüğü yazıldı.

İngiltere’de yaşayan Türk tarafından tanınmış ve popüler isimlerinden biri olan Dj’in otopsi sonucu, parçalanmış vücudunda 14 kırık kaburga ve beyin hasarı da dahil olmak üzere 94 ayrı yaralanmaya maruz kaldığını ortaya çıkardı.

Olayla ilgili mahkemede, 33 yaşındaki Tejean Kennedy ve 25 yaşındaki Ali Kavak, çiftin kaçırılması ve hapsedilmesi ile Koray’ın kasıtsız öldürülmesinden suçlu bulundu. 35 yaşındaki Samuel Owusu-Opoku ise, iki kez adam kaçırma suçundan suçlu bulundu.

34 yaşındaki Steffan Gordon, suçunu itiraf etti ve suçlu bulundu. Kavak ayrıca Koray’ın cesedinin ortadan kaldırılmasına yardım ederek ve iki aracı ateşe vererek adaleti saptırmaktan suçlu bulunurken, Owusu-Opoku hakkındaki suçlamayı kabul etti.

Daily Mail gazetesi, Türk DJ Mehmet Koray Alpergin’in Nusret ile çekildiği fotoğrafını manşete taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x